Lifting twarzy

Chirurgiczny lifting twarzy bywa również określany mianem: face liftingu. To zabieg mający na celu zniwelowanie widocznych efektów starzenia skóry poprzez poprawę napięcia i jędrności skóry oraz redukcję zmarszczek. Wykonuje się go, by przywrócić twarzy młodszy wygląd.

korekta-nosa
Cena
od 32 000 zł
Cennik
Czas trwania
2-5 godzin
Czas rekonwalescencji
2-4 tygodnie

Szczegóły zabiegu

Znieczulenie
Ogólne lub miejscowe z sedacją
Efekty
po 6–12 miesiącach
Lokalizacja
Warszawa
Obszar zabiegu
Twarz, szyja
Rozwiązany problem
Wiotka i luźna skóra, widoczne oznaki starzenia skóry, zmarszczki i bruzdy, opadające policzki
Liczba serii
Zabieg jednorazowy

Jedną z najskuteczniejszych metod niwelowania oznak starzenia skóry jest właśnie chirurgiczny lifting twarzy. To zabieg oddziałujący na wiele aspektów wyglądu skóry. W jego ramach usuwany jest nadmiar luźnej skóry, a owal twarzy zostaje wymodelowany. Jest to procedura inwazyjna, która jednak zapewnia efekty na wiele lat.

Lifting twarzy może ograniczyć się do obszaru samej twarzy, ale często bywa rozszerzony o jej okolice: podbródek i szyję, na których również bardzo wyraźnie widoczne są oznaki starzenia skóry. Lifting szyi pozwala zniwelować częste problemy tego obszaru: luźną skórę i widoczne zmarszczki. Lifting podbródka to skuteczna metoda poprawy owalu twarzy.

Umów konsultację
Chirurgia-ogolna-i-bariatryczna2
Wskazania-korektanosa

Co musisz wiedzieć

Wskazania

Zarówno kompleksowy zabieg, jak i mini lifting twarzy to działania rekomendowane osobom, które są niezadowolone z widocznych oznak starzenia skóry twarzy i szyi – takich jak:

  • luźna, opadająca skóra policzków (tak zwane „chomiki”),
  • wiotka skóra podbródka,
  • wyraźne zmarszczki i bruzdy,
  • zatarcie owalu twarzy,
  • nadmiar skóry na szyi (tak zwana „indycza szyja”).
Przeciwwskazania

Lifting to operacja plastyczna twarzy – choć popularna i często wykonywana, nie każdy może się jej poddać. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

  • Niektóre choroby przewlekłe: cukrzyca, nadciśnienie, niewydolność nerek.
  • Rany, skaleczenia i infekcje na obszarze zabiegowym.
  • Skłonność do tworzenia się bliznowców.
  • Okres ciąży i karmienia piersią.

Dodatkowo: osoby palące papierosy powinny odstawić je na kilka tygodni przed operacją, ponieważ palenie zwiększa ryzyko powikłań i może utrudniać proces prawidłowego gojenia tkanek.

Przygotowanie do zabiegu

Pierwszym krokiem do wykonania liftingu twarzy jest konsultacja z lekarzem chirurgii plastycznej, podczas której specjalista poznaje oczekiwania pacjenta lub pacjentki, zleca ewentualne badania, omawia zakres operacji i upewnia się, że nie istnieją żadne istotne przeciwwskazania do jej wykonania.

Podczas konsultacji przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i ewentualnych chorobach przewlekłych. W dniach poprzedzających operację należy unikać przyjmowania środków rozrzedzających krew (takie działanie ma również aspiryna), co pozwoli zminimalizować ryzyko krwotoku. Należy również wykonać wszystkie zlecone badania – najczęściej jest to EKG, ogólne badania z krwi i moczu. Ich wyniki są potrzebne do konsultacji z anestezjologiem, który dobierze najbezpieczniejszą metodę znieczulenia.

Przebieg zabiegu

Chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym z sedacją. Operacja polega na wykonaniu nacięć – najczęściej są one poprowadzone w taki sposób, by zminimalizować widoczność późniejszych blizn. Następnie poprawiane jest napięcie poszczególnych tkanek, a nadmiar skóry zostaje usunięty. Po wymodelowaniu ustalonych obszarów i owalu twarzy nacięcia zamykane są za pomocą szwów lub specjalnego kleju chirurgicznego. Na skórę nakładane są opatrunki ochronne, które przyspieszają gojenie.

Efekty
  • Zniwelowanie opadających policzków (tak zwanych „chomików”).
  • Poprawa owalu twarzy, jego wyraźniejsze zarysowanie.
  • Usunięcie nadmiaru luźnej skóry z ustalonych obszarów.
  • Poprawa napięcia tkanek – skóra staje się bardziej jędrna.
  • Wygładzenie zmarszczek i bruzd.
  • Młodszy wygląd – po pełnym wygojeniu twarz wygląda nawet o 10-15 lat młodziej.
Dla kogo jest ten zabieg?

Lifting twarzy to zabieg dedykowany osobom, które chcą odmłodzić swój wygląd poprzez zniwelowanie oznak starzenia skóry i które poszukują rozwiązania zapewniającego widoczny i trwały efekt.

Czy lifting jest bolesny?

Chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego wykonuje się go w znieczuleniu, a często również w sedacji, co niweluje ból i nieprzyjemne doświadczenia. Po zabiegu możliwe jest odczuwanie bólu i dyskomfortu, dlatego w tym początkowym okresie podawane są indywidualnie dobrane środki przeciwbólowe.

Kiedy będą widoczne efekty?

Pierwsze efekty liftingu twarzy są zazwyczaj widoczne po kilku tygodniach od zabiegu, ale ostateczny rezultat można zobaczyć dopiero po upływie kilku miesięcy, gdy skóra zregeneruje się, a obrzęk całkowicie ustąpi.

Czy rezultaty liftingu twarzy wyglądają naturalnie?

Tak – zabiegi w naszej klinice są przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów, którzy dążą do uzyskania satysfakcjonujących efektów liftingu, które są również subtelne i naturalne. Po zabiegu i wygojeniu tkanek skóra wygląda młodziej, ale bardzo naturalnie. Przemyślane prowadzenie linii cięcia niweluje również widoczność blizn.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Zalecenia po zabiegu są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta lub pacjentki. Zwykle obejmują jednak:

  • kilkudniowy odpoczynek,
  • unikanie wysiłku fizycznego, korzystania z sauny i gorących kąpieli,
  • powstrzymywanie się od noszenia ciężkich przedmiotów,
  • noszenie zalecanych opatrunków i ewentualnie również opasek uciskowych,
  • kontrolowanie ran pooperacyjnych i przemywanie ich,
  • odbywanie wizyt kontrolnych.
Kiedy można wrócić do pracy?

Zwykle po liftingu twarzy pacjenci otrzymują zwolnienie L4 na okres 2-3 tygodni. W uzasadnionych przypadkach okres zwolnienia może zostać wydłużony.

Jakie są możliwe powikłania?

Choć lifting twarzy jest często wykonywanym i stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, zawsze istnieje pewne ryzyko powikłań oraz skutków ubocznych. Całkowicie normalne po zabiegu są obrzęki, zasinienie i uczucie napięcia skóry. Do rzadkich powikłań należą: krwiaki, infekcje, zaburzenia czucia, asymetria twarzy, bliznowce.

Ile kosztuje lifting twarzy?

Cena zabiegu jest uzależniona od szczegółowego zakresu operacji i wybranej techniki – w naszej klinice wynosi ona od 32 tysięcy złotych.

Ile czasu utrzymuje się lifting twarzy?

Efekty chirurgicznego liftingu twarzy utrzymują się zwykle przez 10-15 lat. Na trwałość rezultatu wpływają zarówno takie kwestie jak styl życia i genetyka, jak również prawidłowa pielęgnacja skóry i stosowanie zabiegów uzupełniających – na przykład terapii laserowych.

Masz pytania dotyczące zabiegu lub chcesz zarezerwować termin konsultacji? Skontaktuj się z nami!
Umów konsultację