Kwas hialuronowy
To jeden z największych sprzymierzeńców w walce ze zmarszczkami. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pomaga poprawić kontur twarzy i pobudza komórki do szybszej regeneracji. Podczas zabiegu wykorzystuje się syntetyczny kwas hialuronowy, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje żadnych alergii. Procedurę należy powtarzać co 1-2 lata. Zabiegi z wykorzystanie kwasu hialuronowego świetnie sprawdzą się w przypadku osób z lwią zmarszczką, a także zmarszczką palacza czy bruzdami nosowo-wargowymi.
Toksyna botulinowa
Ten preparat polecany jest w szczególności osobom z głębokimi zmarszczkami. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej blokuje impulsy nerwowe, dzięki czemu mięśnie zostają rozluźnione. W efekcie skóra jest wygładzona, a zmarszczki spłaszczone. Sam zabieg trwa kilkanaście minut, a jego efekty utrzymują się około 6 miesięcy. Procedurę należy regularnie powtarzać.
Laseroterapia
W walce ze zmarszczkami pomocne są zabiegi z wykorzystaniem lasera, w tym lasera frakcyjnego. Zabieg wykonuje się specjalną głowicą z dobraną wcześniej mocą i długością fali. Procedura wymaga znieczulenia miejscowego. Po wykonaniu serii zabiegów skóra jest bardziej napięta, jej koloryt się poprawia, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Dodatkowym atutem jest redukcja przebarwień, również tych związanych z naturalnym procesem starzenia.
Osocze bogatopłytkowe
To zabieg na zmarszczki i nie tylko – osocze bogatopłytkowe bywa określane mianem wampirzego liftingu, ponieważ jest to procedura wykonywana z użyciem osocza pobranego z krwi własnej pacjenta lub pacjentki. Zastosowanie tej metody pozwala na opóźnienie procesów starzenia skóry, a także na jej rewitalizację. Nie jest to sposób na głębokie zmarszczki, ale na te płytsze.
HIFU (Ultraformer)
Ultradźwięki są coraz powszechniej wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny (także estetycznej). Stanowią skuteczny sposób na zmarszczki na twarzy oraz na wiotkość skóry – ultradźwięki powodują zamierzone i kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, które pobudzają naturalne procesy jej regeneracji.