Istnieją różne metody pracy nad owalem twarzy – wiele z nich można stosować już profilaktycznie oraz przy zauważeniu pierwszych objawów utraty jędrności i napięcia skóry. Wśród dostępnych metod najwyższą skutecznością cechują się oczywiście zabiegi medycyny estetycznej, ale domowe sposoby mogą być dla nich dobrym uzupełnieniem.
Ćwiczenia na poprawę owalu twarzy
Same w sobie nie zniwelują całkowicie problemu z zatartym owalem twarzy, ale wykonywane regularnie wzmocnią mięśnie twarzy i poprawią napięcie skóry. Oto kilka przykładowych działań, które warto wykonywać:
- Unoszenie policzków uśmiechem – to proste ćwiczenie, które polega na szerokim uśmiechnięciu się, a następnie na próbie uniesienia kącików ust jeszcze wyżej tak, by jednocześnie nie mrużyć oczu.
- Niwelowanie podbródka – łatwe do wykonania ćwiczenie, które wymaga jedynie odchylenia głowy w tył i wysunięcie dolnej wargi w przód. Przyjętą pozycję należy utrzymać przez kilka sekund.
To tylko przykładowe spośród wielu ćwiczeń na owal twarzy, jakie możesz wypróbować. Wykonuj je regularnie nawet wówczas, jeśli jeszcze nie dostrzegasz oznak starzenia skóry. Będą wówczas działały jako dobra profilaktyka.
Masaże i pielęgnacja cery
Stosowanie ujędrniających kosmetyków oraz preparatów dobranych do bieżących potrzeb skóry, może spowolnić procesy starzenia. Aplikację kremu, serum lub innego preparatu możesz połączyć z delikatnym masażem dłońmi lub specjalnym wałeczkiem.